Bebeğinizl​e Birlikte Uyumak

Bebeğinizl​e Birlikte Uyumak

Gün Yayıncılık’tan bebekleriyle beraber uyumayı seven ama akıllarının bir köşesine hep “Acaba doğru mu yapıyoruz?” ya da “Bu şekilde uyumamız ne kadar güvenli?” gibi sorular takılan tüm ebeveynler için çok faydalı yeni bir rehber kitap: Bebeğinizle Birlikte Uyumak. 

Bu kitabın bir özelliği de kapağı… Bebekler, çocuklar ve onlarla ilgili her konuda yazan tanınmış blogger annelerimiz Esra Sert, İrem Küçükçelebi Erdilek , Perihan Gürer, Ayça Oğuş, Yeşim Mutlu ve çocukları, bu önemli çalışmada aile albümlerinden beraber uyuma fotoğraflarıyla bu kitaba destek oldular.  Kitabın içindeki teşekkür bölümünde kendileriyle ilgili daha detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

 

İnsanın bebeğiyle birlikte uyuması, hemen hemen tüm çağlarda neredeyse bütün kültürlerde vardır. Ancak bizim modern dünyamızda bu uygulama, aklımıza takılan sorularla ve suçluluk hissiyle doludur.

 

Bebeğinizle Birlikte Uyumak’ta birlikte uyuma konusunda dünyaca tanınan James J. McKenna, birlikte uyumanın her türüne karşı çıkan tavsiyelerin neden hem geçerli bilimsel temellere dayanmadıklarını hem de ahlaki açıdan tehlikeli ve yanlış olduklarını açıklamaktadır. Aynı yatak paylaşılsın veya paylaşılmasın, okura güvenli şekilde birlikte uyumanın çeşitli yollarını gösteren bu kitap, birlikte uyumanın olası bilimsel yararlarına dair güncel bilgileri veriyor. Tehlikeleri ve riskleri en aza indirmeyle ilgili bölümlerle tamamlanan kitap bebeğinizle neden ve nasıl birlikte uyuyacağınızı detaylı bir şekilde açıklıyor.

 

James J. McKenna Ph.D. Edmund P.Joyce C.S.C. Antropoloji Kürsü Başkanıdır ve Notre Dame Üniversitesi Anne-Bebek Uyku Davranışları Laboratuvarı’nı yönetmektedir. SIDS ve yatak paylaşımı güvenliğiyle bağlantılı olarak emzirme konularında lider bir otorite sıfatıyla dünyanın dört bir yanında tıp, ebeveynlik ve politika konferanslarının aranan konuşmacısıdır.

 

“Bebeğinizle birlikte uyumak ebeveynliğin en tadına doyulmaz deneyimlerinden biridir ve Dr. McKenna’nın özenle araştırılmış dikkatli tavsiyeleri, efsaneleri o harikulade gerçekten ayırıyor.”

Dr. Harvey Karp (Mahallenin En Mutlu Yumurcağı kitabı yazarı)

 

“…annelerle ve bebeklerle ilgilenen herkes için okunması zorunlu olmalı!”

Dr. Peter J. Fleming (Ph.D.)      

 

İster ara sıra, ister her gece olsun, yeter ki güvenli olsun…

“Birlikte uyuma konusunda dünya otoritesinden güvenilir tavsiyeler!”

Dr. William Sears (Doğal Ebeveynlik, AZ Bebek Bakımı kitapları yazarı)

Bu kitaba sahip olmak isterseniz hemen yorumlarınızı bırakın.2 kişiye Gün Yayıncılık bu kitabı hediye edecek.Hadi yorumlarınızı bekliyoruz.04/12/2012 ye kadar yorumlarınızı bırakabilirsiniz,daha sonra RANDOM çekilişle kazananları belirleyeceğiz.Herkese bol şanslar…

1 Beğen

Yapılan Yorumlar

 1. fınger cross!!

 2. Biz istemesekte kızım geliyor yanımıza,iyi mi kötü mü bilemiyorum

 3. bende çocuklarımla uyuyorum 🙂

 4. bizde kızımızla yatıyoruz.nelerin yanlış olacağını çok merak ediyorum

 5. Bazen bizde ortamıza yatırıyoruz onun kokusuyla uyumak çooook güzel oluyor:)

 6. 8 sene önce

  oğlumda yaptığım hataları ikinci bebeğimde yapmamak için bu kitaptan yardım alabilirim..

 7. 8 sene önce

  Ben hala oğlumla uyuyorum ama kitabı da çok merak ediyorum

 8. 8 sene önce

  Zeynep Azra 10 aylık ve bazı zamanlar beraber uyuyoruz,bende kitabı okumak istiyorum inşallah çıkar

 9. bizde oğlumla birlikte uyuyoruz bize rehber olacak bir kitap.

 10. 8 sene önce

  Çocukları ile beraber yatan aileler içim harika bir kitap, ben ilk çocuğumla beraber yatmadım, yatmalımıydım yatmamalı mı? tüm cevaplar bu kitapta sanırım. İkinci çocukta okuyup öyle davranmak lazım…
  Ayşe Ahu Koç
  istanbulahu@gmail.com

 11. kızımın şansına…

 12. 8 sene önce

  inşallah bize çıkar zira kızımızla tek problemimiz uyku :(((

 13. bu kitabı merak ediyorum bakalım doğru bildiğimiz şeyler yanlış mı çıkacak

 14. 8 sene önce

  bende beraber uyumayı destekliyorum güzel kitap

 15. biz de beraber uyuyoruz, ikinci bebek yolda işte o zaman işler karışacak diye korkuyorum.

 16. OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİYİM 12 YILDIR ÖĞRENCİLERİMİN AYRI YATMASININ DOĞRULUĞUNU SAVUNUYORDUM.ŞU AN 1,5 YAŞINDA Kİ OĞLUMLA YATMAK HEM BANA HEMDE ONA GÜVEN VERİYOR.ÇOCUĞUM OLUNCA ANLADIM >>>

 17. 8 sene önce

  BEBEKKEN HEP KENDİ BEŞİĞİNDE UYUYORDU.BÜYÜDÜ KENDİ ODASI VAR AMA HEMEN HEMEN HER GECE SABAHA KARŞI MUTLAKA YANIMIZA GELİR.GİRER ORTAMIZA UYKUSUNA DEVAM EDER.TERAPİST BİZE BİRLİKTE UYUMAYI ÖNERMEDİ AMA NAPALIM YA BİZ KIZIMLA UYUMAYI SEVİYORUM..MUTLUYUM ONUN KOKUSUNU DUYDUKÇA ANNECİM SENİ ÇOK SEVİYORUM DEDİKÇE….

 18. 8 sene önce

  KIZIM 3 YASINA GELDİ HALA BERABER YATIYORUZZ..İNSALLAH BİZE CIKARR

 19. 8 sene önce

  şubatta oğlum olucak kısmetse.. kitabı kazanmayı çok isterim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir