Uyku Meleği-Seride Samurkaş Karaç

Uyku Meleği-Seride Samurkaş Karaç

3 Kasım 2012 de anneysen.com un anneler için yapmış olduğu seminerde uyku meleği Seride hanımla tanışma fırsatı yakalanıldı.0-6 Yaş Uyku Düzeni Bozukluklarının anlatıldığı seminerde anneler bilmedikleri çok fazla şeyi öğrendi ve nasıl uygulaması gerektiği konusunda da bilgiye sahip oldular. anneysen.com ve Seride hanıma çok teşekkürler.
İpek 15 aylık ve bizimde diğer anneler gibi uyku problemlerimiz çok fazla oluyor.Seride hanım devamlı TUTARLI olacaksınız demesine rağmen ben malesef hiçbir zaman olamadım.16 ayımıza girdik ve malesef bu konu bizim için büyük bir sorun oldu ve olmaya da devam edecek gibi…

Seminer Pınar hanımın açılışı ile başladı ve Seride hanımda sırasıyla bizlere bunları anlattı:

 • Uyku Hijyeni nedir?
 • Dönme,emekleme,yürüme gibi fiziksel gelişimlerin uyku üzerindeki etkileri nelerdir?
 • Bebekler ve çocuklar neden kendi başlarına uyuyamazlar?
 • Ne zamandan itibaren kendi başına uyumayı öğretebiliriz?
 • Kendi başına nasıl uyumayı öğretebiliriz?

Anneler Seride hanım konuşmasını bitirdikten sonra anneler sorularını sordular ve Seride hanımda tektek herkesin sorusuna cevap verdi.Bunlar arasında çok farklı sorular vardı.Örneğin bir anne kızının çift kişilik bir yatakta tek başına yattığını,hatta geceleri uyanıp oyuncaklarıyla oynadığını söyledi.Bir diğer annemiz bebeğinin pilates topu üzeride zıplayarak uyuduğunu anlattı…Her annede farklı bir uyku problemi ve sorunu vardı,bunun çözümleri kimine göre aynı kimine göre de çözülmesi zaman alacağa benziyordu.Seride hanımın devamlı tekrarladığı tek cümle :

Mutlu Sona Giden Tek Şey Vardır O da TUTARLILIKTIR!

[nggallery id=10]

 

2 Beğen

Yapılan Yorumlar

 1. 8 sene önce

  cok guzel bir egitim olmus anlasılan. site yoneticimiz burcu hn bizimle bu guzel bilgileri paylastıgınız için cok tsk ederiz.sitenizi dort gozle takip ediyor olacagımdan emin olabilirsiniz.

  • ayşegül hanım bizde çok teşekkür ederiz,elimziden geldiğince sizler için birşeyler yapmaya çalışıyoruz.

 2. HEPSİNİ BELKİ Bİ NEBZE ANLADIM AMA.ŞU PLATES TOPUNDA ZIPLAYARAK UYUYANBEBEĞİ AKLIM HAFZALIM ALMADI İNAN.TANIMAK İSTERDİM DOĞRUSU BU BEBEĞİ:)))

  • Arzu hanım,Nehir bebeği görmeliydiniz ,çok tatlı maşallah.Annesi gece bile öyle uyuttuğunu söylediği zaman herkes şok oldu.Bizde inanamadık ama doğruydu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir